Czy Pan/Pani lub ktoś bliski ma problemy z pamięcią lub łagodną postać choroby Alzheimera?

Jeśli tak, może Pana/Panią zainteresować badanie kliniczne DAYBREAK-ALZ.

Badanie DAYBREAK-ALZ jest badaniem klinicznym dla osób mających problemy z pamięcią lub łagodną postać choroby Alzheimera.

Celem badania jest sprawdzenie, czy ten lek badany przyjmowany doustnie może spowolnić zaburzenia pamięci i funkcjonowania umysłowego związane z chorobą Alzheimera. Udział w nim nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Szukanie sposobu na spowolnienie utraty pamięci

Obecnie nie ma leku na chorobę Alzheimera.

Obecne leki na chorobę Alzheimera pomagają tylko czasowo łagodzić objawy.

Nasi naukowcy starają się znaleźć lek, który może spowolnić lub powstrzymać rozwój choroby Alzheimera.

Dlatego jeśli Pan/Pani lub ktoś, kogo Pan/Pani zna ma problemy z pamięcią lub łagodną postać choroby Alzheimera, bylibyśmy wdzięczni za pomoc i udział w badaniu DAYBREAK-ALZ.

Kto może wziąć udział w badaniu DAYBREAK-ALZ?

Aby wziąć udział w badaniu, należy:

mieć od 55 do 85 lat;

obserwować u siebie stopniową utratę pamięci w ciągu ostatnich 6 miesięcy (zespół prowadzący badanie oceni, czy przyczyną jest choroba Alzheimera) lub mieć rozpoznaną łagodną postać choroby Alzheimera;

>mieć bliskiego przyjaciela, krewnego lub partnera, który zechce być Pana/Pani partnerem w badaniu przez cały okres trwania badania, może przychodzić z Panem/Panią na wszystkie wizyty do ośrodka prowadzącego badanie i odpowiadać na pytania telefonicznie.

Zainteresowani?

Jeśli uzna Pan/Pani, że chciałby Pan / chciałaby Pani wziąć udział w badaniu DAYBREAK-ALZ lub uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt.

Prosimy kliknąć ten link, aby wyświetlić listę ośrodków uczestniczących w badaniu.